☎ (044) 331-89-40

☎ (096) 524-33-21

☎ (063) 243-95-50

Історія виникнення візиток!

ПОЛІГРАФІЯ

НАШІ КОНТАКТИ:

Україна, м. Київ


☎ (096) 524-33-21

☎ (063) 243-95-50

⏰ с 9.30 до 18 00


почта.poser@ukr.net


наша страница на фейсбуке Ми на Facebook
твитер Твітнуть

СТАТТІ ПРО ВСЕ:

Скільки ж суперечливих даних є щодо виникненнявізитної картки... 
Розглянемо все-все припущення.

1. Перші джерела свідчать, що візитні картки вперше з'явилися у Франції. За часів Людовика XIV.
Безсумнівно, вона була річчю дуже значущою і лунала не всім. І не всі могли її мати в общем-то.

2. Інші джерела стверджують, що перші рекламні візитки з'явилися в Китаї приблизно в III столітті н.е. Китайським чиновникам спеціальним указом ставилося в обов'язок мати візитні картки на червоній офіційному папері. Все в "китайському стилі": тільки ім'я, прізвище та посаду.

3. Треті джерела вірять в те, що первістками були англійці. Ну що ж...

І все-таки вперше саме в старовинних правила етикету китайського імператорського двору згадуються аналоги візитних карток. Самого винахідника візиток ніхто вже не пам`ятає і його, мабуть, тепер залишається лише вписати в один з обелісків "Багато зробив. Ім'я невідоме".

Що було там - за "горбком"?

Спочатку візитки називалися візитних квитком .
У XVI-XVII століттях візитки вже мали городяни Венеції і Флоренції. Збереглася гравюра на міді з картини Р.Саганолетто початку XIX століття. На ній зображена людина, що тримає в руках пачку новеньких візитних карток, на яких чітко видно: "Синьйор Симон Пагануцці. Флоренція".
Візитки в його руці схожі на великі гральні карти із закругленими кутами.
Не менш популярними були візитні картки і у Франції за часів Людовика XIV, де стали репрезентативним аксесуаром, представляючи свого господаря в усій красі його положення.

☞ Перша друкована візитна картка Німеччині відноситься до 1786 року.
"Зарубіжні" взагалі оригінальні люди: на початку XIX століття з'явилася своєрідна мода - візитна квиток замість візиту.
Так перед святами в великих містах просто-таки пачками лунали візитки . І більш того, існувала свого роду біржа по обміну візитками.

З візитками в руках?

Перші рекламні візитки в нашій країні з'явилися при Катерині II. У той час вони були неабияк химерні, з великою кількістю рослинних орнаментів, гербами власників.
Але досить швидко настає епоха мінімалізму. І відтепер візитки стають лаконічними і простими: "Пушкін" - ні прикрас, ні іншої інформації.

Після революції візитні картки викорінили, оголосивши буржуазним пережитком. Знову візитка з'явилася в СРСР, але вона вже розвивається за правилами "місцевих буржузних пережитків".
За новими правилами писати прізвище власника візитки стали попереду імені, в той час як зарубіжжі залишали за собою "інші правила". Природно, це вводило в замішання багатьох. Ще одним чимало важливим правилом "руської візитки" стало: однаковий розмір, повна відмова від будь-якої вишуканості і пишності.

У той час за кордоном існувало два види візиток : вертикальні і горизонтальні.
Вертикальна візитка з'явилася ще в кінці 19 століття, а горизонтальна з'явилася трохи раніше. В СРСР же по більшості переважав горизонтальний формат візитних карток. Так, в общем-то він і до цього дня є основним форматом.

"Друге Даханія" візитних карток у нас в країні почалося з бурхливим розвитком економіки в 60-х роках XIX століття. Візитки починають замовляти в друкарнях, пишуть від руки, народжуються фірмові стилі.

Спочатку візитні картки мала "верхівка" влади. Але з приходом демократії "ця розкіш" стає доступною для всіх.
А в кінці XIX століття починається новий виток прикрашення: різні шрифти, безбарвне тиснення (конгрев), кольорові папери, орнаменти, емблеми, золочення обрізів, вирубка.
Навіть спеціальні конвертики для візиток.

Візитка стала таким собі кічем в поліграфічної індустрії. Ввічливе нагадування про власника візитки з менілось на престижність самої візитки. Інформація стає агресивною, кричущої, вкрай індивідуальною. Починається новий бум в роботі дизайнерів: зробити візитну картку як можна більш індивідуально, використовуючи нові технології і креативне мислення.

Тепер візитка стала стилем ділових відносин і остаточно зжила свій старомодний стиль візитною квитка.
Слідом за європейськими країнами Росія все більше і більше освоює світ візитних карток і розширює не тільки область їх застосування, а й виконання, індивідуальності. Наприклад, "подвійні" візитки-розкладачки поки ще рідкість, але вони починають зустрічатися все частіше і частіше.
А что будет завтра?

ОСОБЛИВИЙ СТИЛЬ ВІЗИТОК, або для візиток етикет.

Зараз ми бачимо два види візитних карток :
- функціональні: добре читається текст, максимум необхідної інформації, але немає перевантаженості текстом, багато вільного тексту. Односторонні, коли коментарі записувати на звороті візитної картки.
Саме він очолює на прагматичному Заході.

Недарма англійська назва візитки - business card - в дослівному перекладі означає "ділова картка".
- епатуючі: з будь-якою інформацією, з будь-яким дизайнерським рішенням. Крайня індивідуальність.
Саме вони справляють незабутнє враження й найкраще запам'ятовуються.

Мало хто знає, що є певні відмінності в форматі візитних карток для чоловіків і жінок:
для чоловіків
9х5 см, для жінок - 8х4 см.

Як давати візитку правильно?

Вручення візитної картки відбувається стоячи, при цьому той, хто дає її зобов'язаний-таки виразно вимовити своє ім'я і прізвище. Першим простягає картку візитер.
Отримувати її слід правою рукою, потім взяти в обидві руки. Старші (за віком і положенню) першими дають візитки молодшим, жінки першими рекомендуються чоловікам, господарі першими пропонують свої картки гостям.

Якщо ви маєте справу з іноземцем, то краще при передачі своєї візитки виразно вголос прочитати своє ім'я, посаду.
Якщо Ви передаєте візитку партнера, то поверніть її так, щоб партнер міг швидко прочитати текст, написаний на Вашій візитній картці.
Не намагайтеся робити позначки на візитці іншої людини (хоча б в його присутності), не треба її судорожно вертіти, скручувати і т.п. - людина, яка Вам її дав, може розцінити це як знак неповаги і ... образитися.

При нанесенні візиту, якщо адресата візиту немає або він не може прийняти гостя, необхідно залишити візитну картку, загнув її правий кут або праву сторону по всій ширині. Крім того, візитну картку може передати кур'єр або інший Ваш представник.
Але - якщо загнута візитна картка надсилається з шофером, кур'єром - це грубе порушення етикету!
Дати відповідь на візитну картку слід протягом 24 годин з моменту отримання.
Візитка може також служити Вашим посланцем для умовних повідомлень або поздоровлень.  

Є умовні скорочення, які пишуться в лівому нижньому кутку візитки (дані умовності існують в усьому світі, крім як не у нас - чи не так?

• p. f. - привітання (pour feliciter),
• p. r. - вираз подяки (pour remercier),
• p. c. - висловлення співчуття (pour conolaence),
• p. f. N. A. - привітання з Новим роком (pour feliciter Nouvel An).
• p.p.c. - прощання при від'їзді на тривалий термін.
• p.p. - уявлення.

При зміні адреси Ви можете послати діловому партнеру стару візитну картку разом з новою. Змінений номер телефону можна в крайньому випадку, вписати від руки, а ось вписувати нову посаду вважається непристойним.

Як зберігати візитки?

В даний час існують безліч різних визитниц, які, власне кажучи, для цього і пристосовані. Матеріал з якого вони виготовлені різноманітний: від пластмасових, паперових варіантів, шкірозамінника до крокодилової шкіри. Все залежить від Вашої спроможності.

Для візиток партнерів також пропонуються настільні візитниці, що нагадують книги-щоденники, але мають спеціальні комірки з прозорих матеріалів, щоб мжно було акуратно і організовано зберігати візитні картки і при необхідності їх знайти, не витягуючи звідки-небудь.

Для кого вони - візитки?

Для людей - правильно! Але перш ніж замовити візитки , дайте відповідь на три питання :
1) Для чого потрібні ці візитки?
2) Кому вони призначаються?
3) Як ними користуватися?
Відповідь на перше питання має вказати первинні і вторинні цілі цього шматочка паперу. Найпростіші - "щоб роздавати", "щоб було", "щоб люди не забули моє ім'я і телефон" - це насправді лише початок відповіді. Коротко можна сказати так, первинна мета - "інформувати".

•Насправді завжди мається на увазі, що картка повинна ще й зробити деяку дію на одержувача. Мало, щоб людина дізнався Ваш робочий телефон - треба, щоб у нього виникло бажання цим телефоном скористатися. Таким чином, вимальовується друга задача - "рекламувати". Іноді первинна інформаційна ціль, іноді - рекламна.
Потрібно оцінити, яким способом буде використовуватися візитка. Ось лише деякі моменти, які потрібно взяти до уваги.

•На самій поверхні лежать вимоги до форми та змісту візиток, що випливають з явно вираженою специфіки компанії

& Bull; Наприклад, якщо вони належать фірмі страхування автомобілів, доречно зробити їх на самоклеїться папері і з яскравим оформленням, щоб власники машин могли (і захотіли!) Наклеювати їх в салоні машини.

• Якщо візитка належить лікаря або перукаря, можна використовувати її одночасно і як талончик запису на прийом - досить зробити на обороті поля для позначки дати і часу візиту. Менеджеру, яке продає невеликий стандартний набір товарів або послуг - вказати їх перелік.

• Якщо це інтернет-візитка, то вона також повинна містити інформацію про власника, контактні дані, інформацію про товари або послуги їм надаються. Інтернет-візитка зазвичай містить 3-5 сторінок, має суворий або креативний дизайн і є доповненням до основної традиційної, що не віртуальній візитці.

•Позитивною особливістю інтернет-візитки є те, що вона не закінчується, і будучи заведеної один раз, буде трудиться, на благо свого власника, протягом тривалого часу.
Рекомендации для более традиционных визиток, у которых преобладает информационная задача, менее очевидны.

•Оскільки особа, яка отримала візитку, зазвичай хоче зробити на ній свої позначки, папір повинна бути зручною для записів.

В ідеалі це матова меловка, і ні в якому разі не пластик або ламінована папір.
З цієї ж причини оборотну сторону візитки бажано залишити порожньою.

Двостороння візитка на двох мовах швидше скаже не про те, що власник крутий і працює з іноземцями, а про те, що у нього не вистачило грошей на два комплекти карток - окремо для російських і зарубіжних партнерів.

• Хоча, з іншого боку, для іноземців, що працюють в нашій країні, двомовна візитка цілком доречна: для нас це найзручніший спосіб запам'ятати, як правильно вимовляти і як правильно писати прізвище шведського або французького колеги.

• При виборі стилю, не рекомендується занадто віддалятися від цих загальноприйнятих традицій.
Пам'ятайте, що ті, кому доводиться працювати з великим числом партнерів, звичайно зберігають візитки в спеціальних настільних визитницах або альбомах з пластиковими кишеньками.

Візитка з вертикальним, вставлена в альбом, заповнений горизонтальними картками, буде виділятися з загальної маси, але людині доведеться кожного разу вивертати шию, щоб прочитати на ній номер телефону. Не складно здогадатися, кому він подзвонить першому, якщо зручна і незручна картки від двох конкуруючих фірм опиняться поруч

Друк візиток в Києві ☞

Форма заказа

×
Отправить запрос !